Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » Розпочався Тиждень безпеки дорожнього руху

Розпочався Тиждень безпеки дорожнього руху

З 10 по 16 листопада в Україні триває другий етап Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, головна мета якого – зменшення рівня аварійності, а разом із тим смертності на дорогах та травматизму. 
Протягом цього періоду Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області проводить низку заходів спрямованих на забезпечення безпечного проїзду учасників дорожнього руху.
Першочергову увагу зосереджуємо на приведенні до належного стану автомобільних доріг I і II рівнів експлуатаційних вимог, відповідно до ДСТУ 3587:2022 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги. Вимоги до експлуатаційного стану». Саме на цих автошляхах Тернопільської області під час воєнного стану зросла інтенсивність пасажирського руху, вантажообіг, а відтак ризики ДТП.
У рамках Тижня безпеки дорожнього руху заплановано провести такі заходи:
•    Перевірити наявність попереджувальних дорожніх знаків та інформаційних панно в місцях концентрації ДТП та на ділянках з підвищеною аварійністю.
•    Перевірити місця проведення ремонтних робіт на відповідність ДСТУ 8749-2017.
•    Відновити дорожню розмітку.
•    Оновити розмітку на пішохідних переходах.
•    Влаштувати дорожні обмежувачі, а саме металеве бар’єрне огородження та дельта блоки в місцях концентрації ДТП та на ділянках з підвищеною аварійністю.
•    До належного санітарного стану привести зупинки громадського транспорту, автопавільйони, елементи санітарного облаштування.
•    Відновити елементи зовнішнього освітлення.
•    Обстежити залізничні переїзди, та за необхідності встановити або замінити дорожні знаки, відновити дорожню розмітку на підходах до переїздів.
Варто зазначити, що роботи з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на дорогах державного значення тривають на постійній основі. 
Нагадаємо, що з початком повномасштабного вторгнення, фінансування дорожньої галузі суттєво змінено, а кошти, які надходили у Дорожній фонд, з якого здійснювалася оплата робіт з капітального, поточного ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, уряд перенаправив на потреби оборони.